JOYS KADINLAR KULÜBÜNDEN ANLAMLI YARDIM gecesi

İş dünyasının 70 başarılı Türk ve Alman hanımlarını bir araya gelip dostluğu perçinleştirdiği Joy’S Kadınlar Kulübü (Women Kulüp ) buluşmasında toplanan  4 bin 150 Euro bu kez MainLichtblick e.V. adındaki derneğe bağışlandı. 

MERKEZİ Frankfurt’ta bulunan Joys Kadın Kulubü Platformu (Joy‘S Women Club Platformu) üyeleri hem eğlendiler hem de yeni bir yardım etkinliğine imza atarak mutluluk dağıttılar.
Tüm gelirini yardım amaçlı kurum ve kuruluşlara vermek için etkinlikler düzenleyen Joy’S Women Club Platformu Mayıs ayı buluşmasını bu kez tarihi güzel bir şato olan Schloss Hotel Kronberg´te gerçekleştirdi.  İş dünyasının 70 başarılı Türk ve Alman hanımlarını bir araya gelip dostluğu perçinleştirdiği buluşma da toplanan  4 bin 150 Euro bu kez MainLichtblick e.V. adındaki derneğe bağışlandı.
Şık elbiseleri ile Joy’S Women Klub üyeleri ve konuklarının Schloss Hotel Kronberg’teki moda defilesini andıran yemekli buluşmanın gerçekleşmesinin mimarlarından Joy´s Women Club PlatformuKurucusu  ve Başkanı, Modacı Sevinç Yerli selamlama konuşmasında, “Joy´s Women Club Platformu olarak amacımız çevremizdeki ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklara destek vermek. Bu geceeldeettiğimizgeliri „Mainlichtblick e.V.“ bağışlayacağız. Bu vakıf ölümcül veya ağır hasta olan çocukların son dileğini yerine getirmekle destek oluyor.
Bizde bugün toplanan 4 bin 150 Euro’yu bu yardımsever Mainlichtblick e.V derneğine bağışlayıp destek olmanın mutluluk ve sevinci içindeyiz . Joy´s Women Club Platformu olarak çevremizdeki ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklara destek vermeyi sürdüreceğiz” diyerek kendisine bu yolda katkı ve desteklerini esirgemeyen Frankfurt ve çevresindeki Türk ve Alman İş kadınlarına teşekkür etti.

Anlamı büyük yardım

Başkanlığını Kurucusu Hans Jürgen Orth’un yaptığı , ölümcül veya çok ağırhasta olan çocuklarınsondileğiniyerinegetirmekledestekolan Mainlichtblick e.V ‘nin yöneticilerinden Kerstin Gerding ve Bettina Orth, çocukların video görüntülerini gösterip yaptıkları konuşmalarda Joy’S Club üyelerine bu anlamı daha büyük yardımları için teşekkür ettiler. 

 Etkinlikte dört farklı konuşmacı

Tarihi bir şato olan Schloss Hotel Kronberg Restoran’ının sundukları zengin menüleri ile beğeni kazandığı etkinlikte dört farklı alandan konuşmacılar bu geceyi paylaşımlarıyla zenginleştirdi.  Mainlichtblick e.V ‘nin yöneticisi Kerstin Gerding ve Bettina Orth çalışmalarını video gösterisiyle tanıtırken, Sibel Brozat Kadın Dernekleri arasındaki iletişim bağı kurmanın önemine işaret etti. Avukat Elif Burcu Karakoç Almanya’da ve Türkiye’de hukuk ve noter hizmetleri, yaşanılan sorunlar hakkında bilgiler verdi, soruları yanıtladı.

Yaşam koçluğu üzerine, ”Yaşam koçluğu en basit anlatımla hayallerinizi planlara, planlarınızı da gerçeğe dönüştürmektir” diyerek sözlerine başlayan Dr. Fariba Karamloo, ”Koçla yapacağınız çalışma, kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktadan sizi çıkarmayı amaçlar. Bunu yaparken, farklı tekniklerle size verilen yeni bakış açısıyla hiç farkında olmadığınız ya da bugüne kadar kullanmadığınız güçlerinizi açığa çıkararak hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.” dedi. İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT

YORUM ALANI

Yorum Yok