Joy‘S Women Club’den anlamlı Brunch

MERKEZİ Frankfurt’ta bulunan Joys Kadın Kulubü Platformu (Joy‘S Women Club Platformu) 2019 tiyatro festivaline katılan ünlü tiyatro sanatçısı Oya Başar ve Ayşenil Şamlıoğlu’nu kahvaltıda üyeleriyle buluşturdu.

Joy‘S Women Club Platformu olarak elde ettiğimiz gelirlerle çevremizdeki ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklara destek vermeyi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz diyerek konukları selamlayan yönetici Sevinç Yerli “Joy‘S Women Club Platformu olarak biz de tiyatro etkinliği kapsamında şehrimizde bulunan Türk tiyatrosunun değerli sanatçıları Oya Başar ve Ayşenil Şamlıoğlu’u siz üyelerimizle buluşturmak, sorular yöneltmek sohbet etmek istedik“ dedi.
Başar ve Şamlıoğlu Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı’nın eşi Hikmet Karartı ile Gazeteci-yazar, Frankfurt Türk Tiyatrosu danışmanı Nur Onur’un da aralarında olduğu Joys Women Club Platformu üyelerinin üyelerin sorularını içtenlikle yanıtladılar.
Sorular arasında yer alan göğüs kanseri hastalığını nasıl yendiniz ? sorusuna da içtenlikle yanıt veren ünlü sanatçı Oya Başar, ”Azimle mücadele ettim. Moralimi hiç eksiltmedim“ dedi.
Etkinlikte bazı bu muzdarip hastalığa yakalanan kadınları gördüğü için onlar adına sevindiğini belirten Oya Başar başta hastalık süresince yaşadığı anekdotlar olmak üzere tiyatro sahnelerindeki çalışmalarını hicivli dilli  anlatarak üyelerin gönlüne adeta taht kurdu.
Etkinlikte Joys Women Club Platformu olarak Oya Başar ve Şamlıoğluna sürpriz bir hediye vermek istediklerini vurgulayan Sevinç Yerli, ”Sizlerin adınıza Edirne Subaşı’nda hatıra ormanlarında 10’ar adet fidan bağışladık “ yazılı hediye paketlerini takdim etti.
Hediyeyi alınca gözleri yaşaran ve İstanbul’a dönüşte ilk işinin hatıra ormanındaki fidanlarını görmeye gideceğini belirten Oya Başar, 16 yıldır Almanya‘da Türk Tiyatrosu’nu ve Türkçe dilini başarıyla ve gururla temsil eden Tiyatro Frankfurt’un ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nun himayelerinde gerçekleşen festivale övgüler yağdırıp, ”Bu festivali sürdürelim, siz kadınlar yardımcı olursanız uzun yıllarda sürer”dedi.   İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT 

YORUM ALANI

Yorum Yok