Kahraman Alptuğ’un adı durakta yaşayacak

Rayların üzerine düşen bir sarhoşu kurtarmak isterken yaşamını yitiren Mustafa Alptuğ Sözen’in adı, kaza geçirdiği durağa verilecek. Durağın adı artık Ostendstrasse Alptuğ Sözen olacak

ALMANYA’DA geçtiğimiz kasım ayında bir sarhoşu raylardan kurtarayım derken hayatını kaybeden Hanaulu kahraman Mustafa Alptuğ Sözen unutulmadı.

Frankfurt Büyükşehir Belediyesi, Alman Demiryolları ve Sözen ailesi, gencin layık bir şekilde anılması için ortak bir çözüm buldu. Bu çözüm bağlamında gencin adı, kazada yaşamını yitirdiği durağa verilecek. Durağın adı bundan böyle Ostendstrasse Alptuğ Sözen durağı olacağı gibi, gencin anısına bir de anıt tabelası dikilecek.

Durağın adının değiştirilme fikrini, kardeşi Tuğçe Albayrak’ı bir saldırı sonucunda kaybeden Doğuş Albayrak ortaya atmış, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da buna destek vermişti. Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, “Sözen ailesi ile birlikte, kahramanın tutumunun sürekli hatırlanmasını sağlayacak bir yol bulduk” açıklamasını yaptı.

YORUM ALANI

Yorum Yok