Kılıç Ailesi Sıla Yolu Kurbanı

Almanya’dan Türkiye’ye izne giden IGMG Milli Görüş Herborn Camii İmamı Kuddusi Kılıç ve eşi Meryem Kılıç, izin dönüşü Bulgaristan’da geçirdikleri trafik kazasında vefat etti.

TÜRKİYE’DE iznini geçirdikten sonra yıllardır çalıştığı Almanya’ya dönüş yolunda Aksaray’lı Kuddusi Kılıç (69) ve eşi Meryem Kılıç (63) trafik kurbanı oldular.
Aksaray Ağaçören Yağmurhöyüğü köyünde tatilllerini geçirdikten sonra  DİL-L-53 plakalı BMW Z3 ile geri dönüş yolu Bulgaristanda Kalotina mevkiinde karşıdan gelen bir Türk TIR’ıyla kafa kafaya çarpışan aracın sürücü Kuddusi Kılıç olay yerinde yaşamını yitirdi.
Aksaraydan Almanya’ya eşiyle birlikte dönen Meryem Kılıç ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bulgar doktorların tüm müdahelerine rağmen Meryem Kılıç’da hastanede yaşamını yitirdi . Almanyada önce işçilik yapan daha sonra kendini geliştirip eğitim alarak Herborn’da Milli Görüş Hacı Bayram Veli Cami Camii’nde imamlık yapan Kuddusi Kılıç ve eşinin sıla yolu dönüşündeki kazada ölmeleri başta akraba ve yakınları olmak üzere Herborn ve çevresindeki Türkleri yasa boğdu. İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT 

YORUM ALANI

Yorum Yok