Neo Naziler ‘müslümanlara ölüm’ yazılı el ilanları dağıttı

ALMANYA’DA Neo Naziler Göthe Üniversitesi’nin kütüphanesine ‘Atom Silahı Bölüğü Almanya’ imzalı ‘Müslümanlara ölüm’ yazılı al ilanları bıraktı.

Broşürlerde müslümanların din adamlarının öldürülmesi çağrısı da yapıldı.Broşürler hakkında polis sözcüsünün açıklamasına göre ‘şiddet ve şiddet çağrısı’ yapıldığı belirtildi. Alman Anayasası’na aykırı sembollerin kullanılan el ilanları hakkında Devlet Güvenlik Dairesi’nin soruşturma başlattığı bildirildi. El ilanlarının sayısı hakkında açıklama yapılmazken broşürlerin kütüphanedeki kitap raflarına dağıtıldığı kaydedildi.

ATOM SİLAHI BÖLÜĞÜ

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’nde 2013’de kurulduğu belirtilen Neo Nazi grubun 80 civarında üyesi bulunduğu söyleniyor. Grup yandaşlarının bugüne kadar 5 cinayet işlediği aktarılırken 2018’de Alman Neo Nazilerine yönelik internette video yayınladıkları kaydedildi.

Alman Federal Güvenlik Birimleri’nin internet değerlendirmelerine göre Atom Silahı Bölüğü’nün ülkedeki varlığının bilindiği ve bağlantıları dair kanıtlar olduğu belirtiliyor.Grubun Almanya’da üye sayısının bilinmediği aktarılırken bu zamana kadar terörist bir eyleme imza atıp atmadıkları ise bilinmiyor. Ayrıca grubun Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünü örnek aldıkları belirtiliyor. (haberci gazete)

YORUM ALANI

Yorum Yok