Türkiye Şampiyon

Frankfurt’taki  World Süper Cup Turnuvası’nda Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli takımımız şampiyon oldu. Almanya ve İsviçre’nin katıldığı turnuvada her iki rakibinide ikişer kez yenen Türkiye şampiyon oldu. Türkiye’ye Şampiyonluk Kupası ve birincilik madalyalarını Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı takdim etti. 

AVRUPA Şampiyonası’na hazırlanan Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı Frankfurt’ta World Süper Cup turnuvasında Almanya ve İsviçre’yi ikişer kez yenip şampiyon oldu.
Türkiye’ye şampiyonluk kupası (Elma şarabı testisi) ve birincilik madalyaları Frankfurt Başkonsolosu Burak    Karartı Frankfurt Belediyesi Uyum Encümeni Markus Frank ile birlikte takdim etti. Şampiyonluk Kupası Frankfurt ‘a özgü Elma Şarabı testisini Türkiye Milli Takım Kaptanı Rıdvan Aksoy’a veren Başkonsolos Karartı,  Başarılı olduğu kadar centilmence mücadele ederek şampiyonluğu hak ettiniz,başta Frankfurt olmak üzere Almanya’da yaşayan Türkleri mutlu ettiniz gurur verdiniz. Ayrıca turnuvayı yıllardır organize eden Pierre Fontain ve ekibinide çok teşekkürler “ diyerek sporcularımızı teker teker tebrik etti.
Turnuvada ikinci Almanya Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı olurken İsviçre üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde yapılan şampiyonada ise Almanya Tekerlekli Sandalye Basketbol Bayanlar A Milli takımı birinci olurken ikinci Japonya, üçüncü ise Fransa oldu. İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT

YORUM ALANI

Yorum Yok